Návrh dátumu dňa „D“

Kedy si stanoviť dátum svadby? 

Snúbenec je ten typ chlapa, ktorý by mal radšej svadbu vo Vegas, než tú klasickú. Chcel mi však urobiť radosť, tak sme urobil kompromis. Fajn, budeme mať svadbu so všetkým, ale on vyberie dátum. Asi dúfal, že mu návrh zatrhnem a pôjdeme do Ameriky alebo na iné miesto, a tam sa vezmeme. Jeho výber padol na piatok 13-teho. Pre mnohých je tento dátum čierny, zakliaty, nešťastný, pre mňa zaujímavý.

Na výstave, keď sa nás opýtali dátum svadby, sme odpovedali piatok 13-teho. Väčšina vystavovateľov bolo prekvapených či pobavených. Mnohí sa nezdržali a začali sa smiať s tým, že vtedy ešte na svadbu nedodávali svoje produkty. Sme jedineční.

 

A prečo mi nevadí termín piatok 13-teho?

  • Neverím na smolu v ten deň. Som presvedčená, že všetko je aj tak v našich hlavách a smolu si privádzame sami. Nemyslím si, že nám to prinesie smolu. Naopak, verím, že tak špeciálny deň bude predpoveďou na šťastné manželstvo.
  • Tým, že sú ľudia poverčiví, neorganizujú si svadby v piatky 13-teho. Dodávatelia sú častokrát voľní a, dokonca, lacnejší. Aj tie sály, ktoré bývajú vybookované na niekoľko mesiacov či rokov dopredu.
  • Hostia si ľahko zapamätajú deň svadby, zároveň budú pobavení.
  • So snúbencom sme obaja za srandu. A tým je aj tento nápad. Prečo teda nemať svadbu takú, ako sme my?

Po svadobnej výstave sme si zaskočili na pivko a slovo dalo slovo, a už sme pozerali kalendár. V roku 2020 vychádza piatok 13-tého dvakrát, v marci a v novembri. November je už trošku zimný, tak sme sa rozhodli pre marec.

Máme približnú predstavu o svadbe, už len ten hlavný detail. Rezervovať, miesto. A keďže nechcem svadbu v kostole, malo by to byť miesto, kde bude prebiehať aj obrad, aj hostina.